״האדם הוא האמן של יצירת חייו״
ניטשה

כשקראתי לראשונה, לפני הרבה שנים, את ספרה הנפלא של ג’וליה קמרון ״דרך האמן", נשברה אצלי תבנית חשיבה מאד נפוצה לגבי אמנות ויצירתיות.

האמנות שחשבתי עד אז כשייכת רק למוזיאונים מייגעים, אליטה תרבותית או חוגים אקסקלוסיביים באוניברסיטה התבררה לי כדבר חי, בועט ובוער ששייך ורלוונטי לכל חלק מחיינו.

יצירתיות, הבנתי אז, היא האופן בו אנחנו הופכים את חיי היום יום שלנו- עבודה, יחסים, תפיסת העולם ושגרה – מבנאליות על סרט נע ליצירה היחודית של מי שאנחנו.

אמנות החיים הופכת את חומרי חיינו לחומרי פיסול וצבעי ציור שאיתם אנו חופשיים לבחור את הצורה, הסגנון, הקצב והמשמעות שעל פיה נחייה את חיינו.

האידאולוגיות והזהויות שעוטפות אותנו מסביב ומכתיבות לנו את צורת חיינו לעיתים מצליחות לדכא את היוצר הפנימי שלנו ומשכיחות מאיתנו את החד פעמיות של חיינו החולפים.

מטרת המפגשים בתהליך היא להזכיר לנו את היוצר הפנימי שבנו ולראות כיצד היצירתיות שלנו היא למעשה כלי רב עוצמה שמאפשר לנו לבחון מחדש בעיות, דילמות, קשיים ומחסומים בדרך שלנו להיות הגרסה הטובה ביותר של עצמנו.

אודות המנחה

אסף לב, פסיכותרפיסט קיומי, ובעשרים שנה האחרונות ליווה תהליכים טיפולים רבים בקליניקה הפרטית ובשרות הציבורי.

״

לאסף,

בבואי אליך לטיפול הייתי למוד ניסיונות ממספר מטפלים ואנשים אשר מיניתי כסמכות בחיי.

חיפשתי רפואה לתחושות קשות של כישלון, חידלון וחוסר משמעות אשר ליוו אותי לאורך כל חיי. הטבע וההנחייה של כל הסובבים אותי דאז היה פשוט לדחות ולהדחיק את התחושות הללו ופשוט לתפקד, דבר שלאור רגישות שלי, שתמיד חשבתי שהיא מופרזת, לא באמת צלח.

מהר מאוד במפגשים איתך צללנו עמוק אל התחושות האלה. היית איתי ברוחך ובמבטך בכל המקומות הכי דחויים, הכי אבודים שלי ולראשונה בחיי, בשעות הטיפול עימך, לא הרגשתי בודד.

למדתי איתך שתהליך הבנייה כרוך גם בכניסה למקומות מסוכנים ומפחידים, שמערערים את הסדר הקיים, בתוכי ומחוצה לי.

הטיפול הפך להיות עוגן מרכזי בחיי, מקום בו אני מתקבל, אהוב ולדעתי יש משקל ותוקף ואני מגלה בעצמי גם צד מאוד חי, ייחודי ויצירתי אשר אליו לא הייתי מודע לפני.

עם הזמן ומתוך התהליך, ההשפעה של הטיפול החלה לחלחל החוצה לחיי.

הטיפול חידד לי את ההבנה וסייע לי לאזור אומץ לשנות את הכיוון המקצועי בו בחרתי לכזה אשר יפרה ויפתח אותי וזאת חרף התנגדויות הסובבים אותי,

הוא העניק לי את היכולת להתעמת עם קשיים רבים שחוויתי בזוגיות שלי וסייע לי ביכולת ליצור דיאלוג אותנטי ואינטימי עם בת הזוג שלי ויותר מכל, הוא פיתח וטיפח את יכולות ההתבוננות והזיהוי שלי, בכל הנוגע ליחסים עם קרוביי ועם העולם וגרם לי להבין שהרגישות הרבה שלי היא בסופו של דבר יתרון ותנאי לחיים יותר מלאים ומעניינים, גם אם כואבים ומעמתים.

אני מלא תודה לך וחש בר מזל על כך שנקרה בדרכי לפגוש מורה, מטפל, אמן ואדם יוצא דופן כמוך."

שי

יצירת קשר

המפגשים הטיפוליים מתקיימים און ליין, באמצעות שיחות זום.
לכל שאלה או בקשה אחרת אנא מלאו את הטופס הבא ואחזור אליכם בהקדם האפשרי.

יודגש שכל תוכן שיכתב בדף הפניה מוגן תחת חובת הסודיות של יחסי מטפל – מטופל ויקרא אך ורק על ידי, אסף לב