פרטים אודות התהליך הטיפולי

היי!

אז קודם כל מעריך את האמון והפנייה אלי:)

בהמשך לפנייתכם, מצרף כאן פרטים ראשוניים לגבי המסגרת הבסיסית של פגישת היעוץ הראשונית והתהליך הטיפולי כולו של הפסיכותרפיה הקיומית.

במידה ותרגישו שהמסגרת הכללית מתאימה עבורכם אנא כתבו לי בבקשה את הזמנים הפנויים לשוחח ונתאם שיחת טלפון.

שיחת הטלפון מיועדת להבין את הרקע האישי לפנייה שלכם לטיפול ולענות על שאלות נוספות לגבי התהליך, במידה ויהיו כאלו.

שיחת הטלפון היא ללא מחוייבות וללא תשלום.

אז קודם כל חשוב לי לציין שבשנתיים האחרונות התהליכים הטיפוליים עברו באופן מלא לאון ליין, כלומר הפגישות הטיפוליות מתקיימות אך ורק בשיחות וידאו, באמצעות אפליקציית זום (או כל אפליקציה מאובטחת אחרת שנמצא כמתאימה).

לאחר שיחת ההכרות הטלפונית , במידה ונחליט להמשיך, אנחנו נקיים פגישת וידאו ראשונה.

הפגישה היא פגישת יעוץ ראשונית של שעה, ועלותה היא, כמו כל שעת טיפול בהמשך אם תהיה, 500 שקלים.

בפגישה זו נבין ונגדיר יחד את המטרות שאותם אתם מבקשים לממש בעזרת התהליך הטיפולי.

בפגישה זו גם נאבחן את הסיבות והגורמים המעכבים אתכם בדרך אל המימוש העצמי שלכם בחיים, אם זה במערכות יחסים, בזהות המקצועית או פשוט בלהיות ולקבל את עצמכם.

׳מיני תהליך׳ של ארבעה מפגשים

לאחר המפגש הראשוני במידה ומחליטים לצאת לדרך אנחנו נקבע ארבעה מפגשים עוקבים שמהווים ׳מיני תהליך׳.

במפגשים אלו נתחיל בצלילה משותפת יחד אל עבר אחד מהיעדים שהגדרנו במפגש הראשון ונכיר יחד מקרוב את העכבות והמחסומים שאתם אתם מתמודדים ביום יום.

הנחת העבודה היא שבצלילה המשותפת פנימה, הידע והנסיון הטיפולי שאנחנו מביאים איתנו יצור את ההבדל בהתקלות עם ׳חומות הנפש שלנו׳ ונגלה ערוצים יצירתיים לתנועה והתקדמות למרות המעצורים.

ארבעת המפגשים הללו עומדים כתהליך בפני עצמו ובנוסף יתנו לנו גם מושג טוב יותר ותחושה ברורה של תהליך עבודה טיפולית ממושך יותר.

המסע הטיפולי

במידה ולאחר ארבעה מפגשים ישנה תחושה של הישג, מומנטום חיובי ורצון להתקדם יחד לעבר יעדים חדשים, אפשר יהיה לבחור להמשיך הלאה לתהליך עומק.

כמו במסע צלילה אל תוך עצמנו, אם המפגש הראשוני מתרחש על שפת הים שלנו, וארבעת המפגשים לאחר מכן מתקיימים בחלק הסמוך לחוף התחום בשובר הגלים, הרי שהתהליך הטיפולי עצמו הוא מסע צלילה משותף עם קצה פתוח שבו נגלה את חיות המעמקים של הלא מודע שלנו.

במידה רבה, כמו מתחת למים, בלא מודע הנפשי שלנו שוכן עולם מלא ביופי עוצמה ואנרגיה, גם אם לעיתים הכניסה אליו מלווה בכאב, חוסר בטחון ופחד ממשקעי עבר שאולי נפגוש מחדש בים הלא מודע שלנו.

כמו בצלילה, זהו תהליך שדורש אמון בעצמנו ובשותף שלנו למסע, וחלק מהותי ממנו הוא ללמוד לעבוד עם הרגשות המפחידים והכואבים שלנו באופן שלא יחסמו אותנו להתמסר אל מסע חיינו, יהיה אשר יהיה.

המסע הטיפולי, שבשלב זה כבר אינו תחום בזמן, מגיע לסיומו כאשר המטופל, על פי בחירתו, מרגיש שהיעדים אותם הציב מומשו בתהליך.

אז איך פורטים את המסע הזה לשפת המציאות?

מרגע שמחליטים, לאחר ארבעת המפגשים הראשונים, שיוצאים לדרך משותפת חשוב יהיה להבין אז שהתהליך הטיפולי הוא מחוייבות משמעותית – הן למטפל והן למטופל.

שנינו נמצא אז יום קבוע ושעה קבועה שבה אנחנו נפגשים וחשוב יהיה להקפיד על הזמן הזה שיוקדש לתהליך, להוציא כמובן מחלות או מצבים שימנעו מאיתנו להפגש.

המחוייבות והרצף של התהליך חשובים ביותר כדי להיות עם יד על הדופק של מה שקורה ולהקשיב לקצב התנועה המשותפת בטיפול.

במידה ובמהלך הטיפול בין בפגישות מתעורר מצב חירום שלא מאפשר לחכות למפגש הבא חשוב לעדכן אותי כדי שנוכל להתייחס ולתת מענה לבעיה שהתעוררה.

במקרים רבים אני ממליץ גם לנהל סוג של ׳יומן מסע׳ שבו בין המפגשים אפשר יהיה לכתוב לעצמנו ארועים, מחשבות, תחושות שעולות בנו, חלומות או רגשות שכולן חלק מהתהליך ושאפשר יהיה לשתף אותן במפגש לאחר מכן.

כמו בצלילות עומק בים, חשובה השקיפות לגבי ההסטוריה הרפואית, הפיסית והנפשית, כדי להבין למה עלינו לשים לב במיוחד במהלך הטיפול.

על כן לפני שנתחיל חשוב לעדכן אותי על תרופות מכל סוג שנוטלים, או חומרים משני תודעה כלשהם שלוקחים, ובאם ישנו אבחון רפואי או פסיכולוגי קודם אשמח לראות אותו.

אז אם יש עוד שאלות או התלבטויות לגבי התהליך הטיפולי אתם מוזמנים לכתוב לי ונתאם שיחה טלפונית בתקווה שתבהיר יותר את התמונה.

נשתמע,
אסף