כפסיכותרפיסט רב תחומי אני משלב בתהליך הטיפולי תובנות וכלים מעולם הפסיכואנליזה של העצמי, הפסיכולוגיה הבין אישית, האימון האישי והזן בודהיזם.

כמו כל כניסה לאזור לא נודע, גם כניסה לתהליך טיפולי מעמיק עשוי לעורר חששות ופחדים.

זה מתחיל בצורך ליצור אמון במטפל שיושב מולנו שאותו אנחנו לרוב לא באמת מכירים.

החשיפה והפתיחה של חומרי החיים הבוערים שבנו אינם פשוטים ומהווים אתגר עבור המטפל ליצור סביבה בטוחה ומזמינה עבור המטופל להפתח ולהביא את עצמו.

העובדה שהפסיכותרפיה הקיומית עוסקת בצלילה למיים העמוקים של הנפש עשוייה עוד להעמיק את החששות מהאזור הלא מודע והדברים שיפתחו בפנינו.

במסע אל תוך ׳הג’ונגלים של נפש׳ נדרשת רמת אמון עמוקה עוד יותר במלווה שפוסע איתנו את הדרך הזו.

על כן החלק הראשוני והבסיסי ביותר של התהליך הטיפולי הוא ליצור את רצפת האמון הבסיסית שתאפשר להוריד את מפלס החרדה ולנוע יחד אל אתגרי השינוי.

בתוך כך המסר החשוב ביותר שהייתי רוצה להעביר למי שחרד מכניסה לתהליך טיפולי הוא שמנסיוני האישי והמקצועי, הערך של הידיעה שגם במקומות החשוכים והבודדים ביותר שלנו יוכל להיות מישהו שיבין ויהיה שם איתנו היא ידיעה קריטית ששווה את חציית הפחד מכניסה אל תהליך טיפולי.

לאחר שיחת היכרות ראשונית בטלפון או בשיחת וידאו נבין את הסיבה לפניה לטיפול ונגדיר יחד את המטרות של התהליך.

התדירות של המפגשים היא לרוב אחת לשבוע בזמן ושעה קבועים.

הפגישות הן של שעה והן מתקיימות בקליניקה בגבעתיים או און ליין, על פי העדפת המטופל.

במידה וישנם שאלות או עולות מצוקות דחופות בין המפגשים ניתן יהיה כמובן להתייעץ מיידית טלפונית או בהתכתבות וואטסאפ ומייל.

אורך התהליך הטיפולי אינו מוגדר מראש והוא מבוסס על ההנחה שהמטופל ישתמש במרחב הטיפולי כל עוד הוא ירגיש שהתהליך משרת את התהליך והיעדים שהציב לעצמו.

חשוב לזכור שגם פגישה אחת של שעה היא תהליך בפני עצמו.

על כן אני מזמין מטופלים בכל שלב של התהליך ובכל מפגש לשאול את עצמם האם הם יוצאים מהמפגש באופן אחר מזה שבו הם נכנסו אליו.

תהליך אפקטיבי ויעיל הוא בעיני כזה שבו המטופל חש בשינוי תודעתי פנימי גם לאחר מפגש טיפולי ראשון.

הקליניקה היא קליניקה פרטית ואינה מכוסה על ידי קופות החולים.

במידה וישנו ביטוח פרטי יש לבדוק באופן פרטני עם חברת הביטוח האם הפוליסה מכסה טיפולי פסיכותרפיה.

הפסיכותרפיה הקיומית היא מסע למרחקים ארוכים ועמוקים.

יחודיותה של הפסיכותרפיה הקיומית הוא היותה תהליך שמבקש להמיר את מצוקת החיים בהזדמנות לגילוי עצמי, צמיחה והעצמה אישית.
בדרך נפגוש את ההתניות שמעכבות אותנו, תקרות הזכוכית שחוסמות אותנו, וההגנות שלמדנו ליצור כדי לברוח מעצמנו, ממה שכואב מידי, מפחיד מידי.

לעיתים נפגוש בדרך גם את השדים והשלדים שקברנו והדחקנו במעמקי קרקעית עצמנו מפחד להתעמת עם ארועי עבר קשים, חלקם לא מודעים, בהיסטוריה האישית שלנו.

ההנחה של התהליך היא שאם נוכל באמת להכיר ולקבל את עצמנו, כל מי שאנחנו, באופן מלא, הרי שנוכל להתיידד עם העבר שלנו ולעמוד באומץ מול חיי היום יום עם כל מה שהם מביאים איתם.

נקבל אז באהבה את ׳חומרי החיים׳ שלנו, בוערים ככל שיהיו, ונלמד ליצור מהם, כל יום ביומו, מרגע לרגע, את יצירת החיים שאנחנו.

תהליך עומק טיפולי זה מיועד למי שמעוניין לעשות שינוי עמוק ומשמעותי בחייו אך נתקל במחסומים ו'קירות זכוכית' אותן הוא לא מצליח להבין ולצלוח בכוחות עצמו.

מתוך כך, חלק משמעותי בטיפול הוא פעולה משותפת יחד עם המטופל על מנת ליצור את התנאים לשינוי אמיתי, תנאים שיאפשרו לו לחיות את חייו בדרך האותנטית והנאמנה ביותר לעצמו ובחירותיו.

הפניה לטיפול מתחילה בדרך כלל בעקבות משבר שסימניו הם סימפטומים שונים.
כך למשל נוכל לחוות תחושות דכאון, חרדה, הפרעות שינה, התמכרויות שונות, בדידות, אובדן ערך עצמי, אובדן תחושת משמעות בחיים, קשיים ביחסים ועוד תחושות מועקה וסטרס אחרות.
הפסיכותרפיה הקיומית מתייחסת אל סימפטומים בדומה לנוריות התראה שנדלקות ברכב.
כל נורית כזו שנדלקת מאותתת על בעיה כלשהי במערכת הרכב.
לבקש לסלק את הסימפטום הרגשי שלנו דומה על כן לרצון לכבות את נורית ההתראה.
הכיבוי של הנורית אולי ירגיע אותנו ברגע זה אך הבעיה שבגללה נדלקה הנורית תשאר לא מטופלת.
ההנחה שלנו היא שהנפש שלנו המורכבת לאין שעור ממערכת רכב לא תמיד מביאה לידי ביטוי באופן ישיר את הקשיים שלה.
על כן האופן שבו מצוקות הנפש שלנו באות לידי ביטוי הוא דרך סימפטומים גופניים ונפשיים.
סימפטומים על כן הם מעין מסר מקודד שהנפש מדברת בה את כאביה.
האתגר הגדול שלנו בתהליך הטיפולי הוא לפענח את הקוד הזה, ללמוד את שפת הנפש היחודית שלנו ולפעול בהתאם להקשבה שלנו למסרים אותם אנו מבינים בתהליך הטיפולי.
כאשר המטרה הטיפולית שלנו לעומת זאת היא סילוק הסימפטום המטריד ולא שינוי בחיים עצמם הרי שהגישה הטיפולית הנדרשת היא שונה מזו של הפסיכותרפיה הקיומית.
גישות מתאימות ויעילות  למטרה של הסרת סימפטומים יכולות להיות הטיפול התרופתי, גישת הC.B.T, היפנוזה, ביו פידבק וגישות התנהגותיות אחרות קצרות מועד.

הפגישה הטיפולית היא למעשה שיח שמתקיים בין המטופל ובין המטפל.

ההנחה של התהליך היא שבכל רגע נתון מתקיים שיח פנימי שלנו שכולל אמונות, התניות, מחסומים ומעצורים פנימיים.

מטרת השיח החיצוני המתקיים בין המטפל והמטופל היא לחלחל ולהשפיע על השיח הפנימי המתקיים אצל המטופל כדי לפתוח אותו לתפיסה מעצימה, משחררת ולהמיס ׳קירות פנימיים׳ שחוסמים את הנביעה הפנימית של המטופל אל העולם.

אני מקיים בקליניקה טיפולים זוגיים.

משך שנים רבות עסקתי בטיפול בילדים ומתבגרים במשרד החינוך ובשרות הפסיכולוגי החינוכי בתל אביב.

כיום אני לא עובד עם ילדים אך חלק מהתהליך הטיפולי עם מבוגרים עוסק ביעוץ ההורי ליחסים בין הילד וההורה.

לאורך חמש עשרה השנים שבהן אני מטפל אני שומע רבות מאנשים שליוויתי כמטפל על שינוי הערך העצמי שלהם בעיני עצמם ובעיני הסביבה, פתיחה של כיווני חיים חדשים שלא חשבו עליהם קודם, תחושת עוצמה וכח להתמודדות עם אתגרי החיים ושינוי בתחושת הנוכחות וההשפעה הן במעגלי החיים הקרובים כמו המשפחה והחברים והן בעולם המקצועי והיחסים עם ה׳עולם׳.

ההנחה של התהליך היא ששינוי עצמי פנימי הוא המפתח לשינוי של כל היחסים החיצוניים והשינוי הפנימי שמתרחש בטיפול מחלחל אל החיים עצמם.

חלק מעדויות המטופלים על השינוי בחייהם כתוצאה מהתהליך ניתן לקרוא באתר.

מטופלים משתפים

גיל
קרא עוד
“אני מסתכל אחורה על הזמן שחלף מאז הכרתי אותך ונפעם מהדרך המטורפת שעשינו.. מסירות הנפש האינסופית, הדיוק הרגשי, התובנות שלך, הרגישות שלך... בזכות התהליך איתך עכשיו אני חזק מספיק להתמודד בקרבות החיים, להרגיש ולהיות מחובר, היית לי מופת ודגם לאיך אפשר להיות נוכח, חומל אותנטי ולהיות עבור מישהו אחר”
ליאור
קרא עוד
לאסף היקר, כבר משיחת הטלפון הראשונה ביננו נתת לי להרגיש בטוח ורצוי והבנתי שיש תקווה. ידעת לכל אורך התהליך לתת לי מקום, להקשיב, להכיל ולכוון לתובנות חדשות במסע שלי. אני כל כך שמח שפגשתי אותך בדרכי ומרגיש בר מזל שיש בחיי אדם כמותך שברגעים שאשכח יזכיר לי, את עצמי"
נעה
קרא עוד
״ אני בטוחה שבאמצעות התהליך שעברתי בטיפול הפכתי לגרסה משופרת שלי כבן אדם, כאשה, כבת זוג וכפסיכולוגית. היום, כפי שתארה לאה גולדברג, ״ אני הולכת אלי״.
שי
קרא עוד
״ הטיפול סייע לי לאזור אומץ לשנות את הכיוון המקצועי בו בחרתי לכזה שיפתח ויפרה אותי חרף התנגדויות הסובבים אותי והוא העניק לי את היכולת להתעמת עם קשיים רבים שחוויתי בזוגיות שלי וסייע לי ביכולת ליצור דיאלוג אותנטי ואינטימי עם בת הזוג שלי״
גלעד
קרא עוד
"זה השינוי האמיתי והמשמעותי הראשון שאני עושה אחרי שנים מתסכלות של הרגשות רעות וחוסר הבנה לגבי המקור של הבעיות שלי. זה אולי נשמע קצת מוגזם אבל אני באמת מרגיש שהמפגש והעבודה איתך הצילה אותי והחזירה לי את החיים.״
רשל
קרא עוד
״ אחד הכלים הנפלאים שהטיפול הקנה לי היה להרגיש ולתת מקום לרגשות המוסתרים ביותר שעבורי להרגיש אותם היתה בושה. לימדת אותי להיות, לא בעבר, לא בעתיד, להיות נוכחת - כאן ועכשיו״
שני
קרא עוד
״ לא האמנתי שטיפול נפשי יוכל לעזור כל כך וזאת לאחר נסיון עם מטפלים שונים. ההפתעה הגדולה בעיני היתה ממש לראות תוצאות בפועל. בימים שלאחר כל טיפול החשיבה שלי השתנתה, ההרגשה הכללית התחזקה והתמודדויות נעשו פשוטות יותר..״
הקודם
הבא

יצירת קשר

המפגשים הטיפוליים מתקיימים און ליין, באמצעות שיחות זום.
לכל שאלה או בקשה אחרת אנא מלאו את הטופס הבא ואחזור אליכם בהקדם האפשרי.

יודגש שכל תוכן שיכתב בדף הפניה מוגן תחת חובת הסודיות של יחסי מטפל – מטופל ויקרא אך ורק על ידי, אסף לב