אודות העבודה הקבוצתית

העבודה הטיפולית הקבוצתית תתמקד בחופש שלנו לבטא את עצמנו באופן אותנטי ופתוח אל מול חברי הקבוצה.

נבין יחד כקבוצה את המחסומים של כל אחד מאיתנו לבטא את עצמו באופן חשוף ואמיתי מול אחרים – זו יכולה להיות חרדה מבקורת, משיפוט, מבושה, מלהראות או להשמע טיפשים או מגוכחים,
חשש מלהרגיש לא מובנים, משונים, מוזרים
או פשוט להרגיש שמה שיש לנו בתוכנו לא ראוי להשמע ולהתבטא ועוד חששות.

המרחב המשותף של הקבוצה יהווה מרחב בטוח ומקבל להדהד ולהאיר את החומרים האישיים הללו שכל חבר קבוצה יבחר להביא למפגשים.

בנוסף, הקבוצה מהווה הזדמנות לתרגל את התקשורת הבין אישית שלנו ואת היכולת שלנו לעבוד עם מראות ושיקופים של הזולת כדי לצמוח וללמוד.

מנסיוני בשנים רבות של הנחיה למדתי שכל שיתוף במפגש הקבוצתי של כל אחד מחברי הקבוצה הוא הזדמנות ללמידה והשראה עבור שאר החברים.

ודבר אחרון – הקבוצה היא הזדמנות לתרגל אמפתיה, חמלה ותמיכה במטרות ואתגרי החיים של כל אחד מחברי הקבוצה, אותם יבחרו המשתתפים לשתף בקבוצה.

ההבדל בין טיפול פרטני לקבוצתי

בשונה מטיפול פרטני, המתמקד בעולם התוך אישי הפנימי שלנו, הטיפול הקבוצתי הוא טיפול המתמקד באופן בו העולם הפנימי שלנו פוגש את המראות שסביבנו .

במילים אחרות – הטיפול הקבוצתי מאפשר לנו להתבונן במה שקורה בעולם הפנימי שלנו כאשר הוא פוגש את העולם הפנימי של האחרים סביבנו.

עלויות

העלות לכל מפגש טיפול קבוצתי הוא 500 שח ומשך כל מפגש הוא כאמור שעתיים וחצי.

התשלום עבור ההשתתפות בקבוצה הוא חודשי אך כאמור המחוייבות להשתתפות היא לשלושה חודשים, מחוייבות שניתן לחדש בכל סיום תקופה שכזו.

פרטים נוספים אודות הקבוצה

הקבוצה היא קבוצה שנתית, ותתקיים בזום אחת לשבוע, שעתיים וחצי כל מפגש.

בתחילת הקבוצה, כחלק מההכרות, נקודת היציאה הראשונית מהקבוצה תהיה לאחר המפגש השני.

החל מהמפגש השלישי המחוייבות של כל חבר קבוצה למפגשים המשותפים מתחדשת כל שלושה חודשים שבה ישנה ׳נקודת יציאה׳ ובמקביל ׳נקודת כניסה׳ לחברי קבוצה חדשים להכנס.

מגבלת המקסימום למספר משתתפים בכל מפגש הוא עשרה וזהו גם מספר המינימום כתנאי לפתיחת הקבוצה וקיומה השוטף.

במידה וחבר קבוצה נאלץ לפרוש באמצע התהליך תנתן אפשרות לחבר חדש להכנס לקבוצה.

הקבוצה מיועדת למי שעבר תהליך טיפולי אישי משמעותי בחייו.

בגלל האופי והרגישות הגבוהים של עבודה טיפולית קבוצתית ההשתתפות בקבוצה והמיון לקבוצת הטיפול המתאימה יקבעו לאחר שיחת הכרות ללא מחוייבות וללא עלות.

זאת כיוון שיצירת הרכב נכון ומתאים של חברי הקבוצה הוא תנאי הכרחי לדינמיקה מקדמת ומועילה עבור כולם.

היות וכל אחד מאיתנו נמצא במקום שונה במסע חייו, אני מאמין שכמשתתפים בקבוצה נוכל להתרם באופן העמוק ביותר ממשוב והדהוד של מי שיוכל להבין אותנו טוב יותר בגלל נקודות הממשק שלו עם מסע חיינו.

דגש מיוחד ינתן לכך, שיחד עם חופש ביטוי מלא, משתתפי הקבוצה ימנעו מכל דיבור פוגעני, שיפוטי ומבטל כלפי חבר קבוצה אחר.

הסיבה לדגש הזה היא שהאלמנט הקריטי ביותר בכל טיפול כלשהו הוא הידיעה שהמשתתפים מביאים את עצמם לסביבה בטוחה ומוגנת.

אלמנט נוסף שכל חבר קבוצה יצטרך להתחייב אליו הוא חובת הסודיות והשמירה של כל חומר שעולה בחדר לעצמנו בלבד.

ודבר נוסף אחרון – כחברי קבוצה הנוכחות שלכם בכל מפגש ומפגש חשובה מאד לעצמכם ולרצף הטיפול ולמימוש התכלית בגללה בחרתם להצטרף לקבוצה.

יחד עם זאת, חשוב להביא בחשבון שהשתתפות בקבוצה טיפולית משמעותה לקיחת אחריות גם עבור משתתפים נוספים בקבוצה, שנוכחותכם חשובה עבורם, ולכן חשובה מאד ההקפדה על נוכחות רציפה במפגשים.

קצת עלי ותפיסת העולם שלי כמטפל

בעשרים השנה האחרונות ליוויתי תהליכים פרטניים וקבוצתיים רבים בקליניקה הפרטית ובשרות הציבורי.

מקורות ההשראה המרכזיים שלי בעבודתי כמטפל הם :

הפסיכואנליזה שמאירה את העולם הלא מודע שבנו והיצירתיות שחבויה בה,
הפסיכולוגיה הבין אישית שמאירה את האינטראקציות שלנו עם האחרים סביבנו והאופן בו אנחנו יכולים לתקשר ולהתייחס אל האחרים באופן המיטיב ביותר
והזן בודהיזם אותו אני לומד יותר משלושים שנה שעבורי מזכיר לי כל יום מחדש שאנחנו חיים באוקיינוס של אפשרויות שרק התניות התודעה שלנו מצמצמות ומגבילות.

כפסיכותרפיסט הדוגל בפילוסופיה הקיומית אני מאמין שאין באמת ׳אמת׳ או ׳משמעות׳ אחת בעולם הזה וכל אחד יוצר את המשמעות הייחודית של חייו מתוך חומרי החיים אותם הוא פגש לאורך דרכו.

מתוך כך, באופן כללי ובקבוצה טיפולית בפרט, אני מאמין בצורך לכבד את האמת הייחודית שלנו עצמנו כמו האמת של מי ששונה מאיתנו, בלי שיפוט או תחושת עליונות של ׳הבעלות שלנו על האמת׳.

כיוון שאני מאמין שכל אדם עושה את הטוב ביותר לו הוא מסוגל בכל רגע נתון, בהנתן המשאבים שלו והתניות חייו, הרי שבעיני הדרך לקדם אדם ולעזור לו לצמוח היא לא דרך בקורתיות, תיוג ושיפוט שרק יפגעו וייכווצו אותו אלא באמפתיה, פרגון והערכה לכל צעד שהאדם צועד ולכבד כל בחירה שלו.


בכל שאלה נוספת לגבי התעניינות בקבוצה הטיפולית אתם מוזמנים לכתוב לי בטופס למטה ואחזור אליכם בהקדם.

נשתמע,
אסף

יצירת קשר

המפגשים הטיפוליים מתקיימים און ליין, באמצעות שיחות זום.
לכל שאלה או בקשה אחרת אנא מלאו את הטופס הבא ואחזור אליכם בהקדם האפשרי.

יודגש שכל תוכן שיכתב בדף הפניה מוגן תחת חובת הסודיות של יחסי מטפל – מטופל ויקרא אך ורק על ידי, אסף לב

מטופלים משתפים

גיל
קרא עוד
“אני מסתכל אחורה על הזמן שחלף מאז הכרתי אותך ונפעם מהדרך המטורפת שעשינו.. מסירות הנפש האינסופית, הדיוק הרגשי, התובנות שלך, הרגישות שלך... בזכות התהליך איתך עכשיו אני חזק מספיק להתמודד בקרבות החיים, להרגיש ולהיות מחובר, היית לי מופת ודגם לאיך אפשר להיות נוכח, חומל אותנטי ולהיות עבור מישהו אחר”
ליאור
קרא עוד
לאסף היקר, כבר משיחת הטלפון הראשונה ביננו נתת לי להרגיש בטוח ורצוי והבנתי שיש תקווה. ידעת לכל אורך התהליך לתת לי מקום, להקשיב, להכיל ולכוון לתובנות חדשות במסע שלי. אני כל כך שמח שפגשתי אותך בדרכי ומרגיש בר מזל שיש בחיי אדם כמותך שברגעים שאשכח יזכיר לי, את עצמי"
נעה
קרא עוד
״ אני בטוחה שבאמצעות התהליך שעברתי בטיפול הפכתי לגרסה משופרת שלי כבן אדם, כאשה, כבת זוג וכפסיכולוגית. היום, כפי שתארה לאה גולדברג, ״ אני הולכת אלי״.
שי
קרא עוד
״ הטיפול סייע לי לאזור אומץ לשנות את הכיוון המקצועי בו בחרתי לכזה שיפתח ויפרה אותי חרף התנגדויות הסובבים אותי והוא העניק לי את היכולת להתעמת עם קשיים רבים שחוויתי בזוגיות שלי וסייע לי ביכולת ליצור דיאלוג אותנטי ואינטימי עם בת הזוג שלי״
גלעד
קרא עוד
"זה השינוי האמיתי והמשמעותי הראשון שאני עושה אחרי שנים מתסכלות של הרגשות רעות וחוסר הבנה לגבי המקור של הבעיות שלי. זה אולי נשמע קצת מוגזם אבל אני באמת מרגיש שהמפגש והעבודה איתך הצילה אותי והחזירה לי את החיים.״
רשל
קרא עוד
״ אחד הכלים הנפלאים שהטיפול הקנה לי היה להרגיש ולתת מקום לרגשות המוסתרים ביותר שעבורי להרגיש אותם היתה בושה. לימדת אותי להיות, לא בעבר, לא בעתיד, להיות נוכחת - כאן ועכשיו״
שני
קרא עוד
״ לא האמנתי שטיפול נפשי יוכל לעזור כל כך וזאת לאחר נסיון עם מטפלים שונים. ההפתעה הגדולה בעיני היתה ממש לראות תוצאות בפועל. בימים שלאחר כל טיפול החשיבה שלי השתנתה, ההרגשה הכללית התחזקה והתמודדויות נעשו פשוטות יותר..״
הקודם
הבא