חלק מהשינוי שחוללה מגפת הקורונה מתבטא ברצון של רבים לפרק צורות חיים קודמות שחיו בהם, כולל שינוי ארץ המגורים.

מסעות כאלו הן הזדמנות אדירה לפגוש את עצמנו באור חדש, מקום בו תרבויות חדשות מגלות בתוכנו צדדים נסתרים ופותחת בפנינו אופקי חיים חדשים.

יחד עם זאת, שינויים כאלו פעמים רבות מלווים בחרדות, תסכולים, כאבים ותחושות בדידות.

האתגר של שינוי חיים מסיבי לוקח אותנו לקצה שלנו ודורש לעיתים לקבל עזרה ויעוץ.

האפשרות לקבל ליווי טיפולי בקליניקה און ליין דרך הזום מכל מקום בעולם, אפשרות שהתרחבה מאד בתקופת הקורונה, מאפשרת לרבים להמשיך במסע החיים והמימוש העצמי שלהם ועדיין להיות בתוך מסגרת טיפולית מכילה ותומכת.

כמי שעבד בעבר שנים רבות בקליניקה פיסית אני יכול לומר כיום בוודאות שהיעילות, המקצועיות והתקשורת האינטימית בטיפול און ליין אינן נופלות כלל מאלו הקיימות במפגשים בקליניקה הפיסית.

אודות המנחה

אסף לב, פסיכותרפיסט קיומי, ובעשרים שנה האחרונות ליווה תהליכים טיפולים רבים בקליניקה הפרטית ובשרות הציבורי.

  • בוגר התוכנית הארבע שנתית לפסיכותרפיסטים בכירים בפסיכולוגית העצמי, הפקולטה לרפואה, אוניברסיטת תל אביב,
  • חבר האיגוד הישראלי לפסיכולוגית העצמי ואיגוד הפסיכולוגיה האמריקאי.
  • תלמיד של הזן בודהיזם בשלושים השנה האחרונות.

לפרטים נוספים אנא מלאו את הטופס ואחזור אליכם בהקדם

מטופלים משתפים

נעה
קרא עוד
לאסף, לפני שהתחלתי לכתוב את המכתב הזה חשבתי על כך שבסיום כל פגישה אני אומרת לך תודה, אבל אף פעם לא “באמת” הודיתי לך. הרבה אנשים עברו בחיי במהלך השנים האחרונות, ואתה והטיפול נשארתם קבועים. הכלת אותי במהלך חמש השנים האחרונות; הכרנו כשהייתי צעירה יותר, ילדה שבודקת גבולות בכל הזדמנות שיש. אט-אט למדתי להוריד מעט את ההגנות ולהיפתח. לא רק מולך, אלא מול העולם, ואני עדיין עובדת על זה. עברתי בטיפול ירידות, של פרידות, כשלונות, אכזבות וכאב, וגם עליות של מערכות יחסים, עבודה, לימודים. לא די בכך שהייתי מטופלת מאתגרת – אני כיום גם מבינה את האתגר הקשה פי כמה בלטפל במישהי שעתידה להיות מטפלת בעצמה (אז) ופסיכולוגית היום! בטיפול אני מפנימה שאין “טוב” או “רע”, אין “נכון” או “לא נכון”. מה שהיה הוא מה שהיה יכול להיות באותה נקודת זמן, וממנה מתפתחים לנקודה הבאה. אני לומדת את הערך של השתתפות בחוויה, להתמסר למה שאני עושה באופן טוטאלי, ולכן אני מרגישה שהטיפול לא נעשה בין 4 קירות החדר, אלא שהוא נעשה בדם, יזע ודמעות, ובכל חוויה שעברתי בשנים האחרונות. אני לומדת לסמוך על עצמי, לבחור את הבחירות שלי בלב שלם וגם לקחת אחריות על ההשלכות – יהיו אשר יהיו. הטיפול ליווה אותי כמעט במשך כל מערכת היחסים הנוכחית שלי, מילדה שפוחדת מאינטימיות פחד מוות – לאישה שעומדת להתחתן ולהקים משפחה. הוא גם ליווה אותי במהלך כל ההכשרה מסטודנטית מרדנית לפסיכולוגית. אני בטוחה שבאמצעות התהליך שעברתי בטיפול הפכתי לגרסה משופרת שלי כבן אדם, כאישה, כבת זוג וכמטפלת. היום, כפי שתיארה לאה גולדברג, “אֲנִי הוֹלֶכֶת אֵלַי”. תודה לך על כל זה
רשל
קרא עוד
איש יקר ומיוחד. אסף. בכל נשימה ובכל תנועה אני נושמת ומרגישה את מה שהקרנת עלי ואת מה שהפכתי להיות דרך מודעות עמוקה למי שהנני. אפשרת לי להיוולד שוב אפשרת לי עולם בו יכולתי לחוות את עצמי כילדה חופשיה ולהרגיש. רגשות ראשוניים. רגשות בסיסיים. לאהוב ללא בושה להרגיש ראויה להיות נאהבת ולא להתבייש להזדקק. אחד הכלים הנפלאים שהטיפול הקנה לי היה להרגיש ולתת מקום לרגשות המוסתרים ביותר שעבורי להרגיש אותם היתה בושה. לימדת אותי להיות. לא בעבר. לא בעתיד. להיות כאן ועכשיו. להרגיש נוכחת. קיימת. לא נקודה שחורה שנעלמת. שאין לה מקום. שאינה אהובה. שאינה רצויה. שמתמוססת. לעולם לא יהיו לי המילים המספיקות כדי להודות לך ומעשים טובים כדי להשיב לך על גמולך הטוב, אך אני מרגישה שעבור חיים ניתן להשיב בחיים. כן. באתי אליך במוות. ואיפשרת לי לחיות. אני חיה את חיי ומשיבה לך באהבה דרכם.
גלעד
קרא עוד
"לאסף, את השורות האלה אני כותב רק מעט יותר משנה אחרי שנפגשנו אבל ממקום שונה מאוד. הגעתי אליך כאשר הרגשתי שהגעתי לתחתית ושאין דרך לעלות חזרה למעלה אחרי שנים רבות של מה שאני מבין עכשיו כסוג של סבל. הייתי חסר בטחון, חסר הערכה עצמית והרגשתי חוסר יכולת לקבל החלטות ולקדם את החיים שלי, הייתי תקוע. מבחינה אוביקטיבית החיים נראו בסדר, משפחה אוהבת, עבודה טובה ויציבה, חברים קרובים אבל בפנים היה לי רע מאוד ולפעמים הרגשתי שאני חי חיים טובים אבל של מישהו אחר, לא מה שטוב בשבילי. הפגישות איתך נהפכו במהרה לעוגן בשבוע שלי והרגשתי חיבור חזק בינינו. דברים וארועים שקודם היו שוברים אותי ומורידים אותי למטה נהפכו במקום זה לנושאים לשיחה איתך ובעזרתך לדברים שיש להם פתרון. לימדת אותי שהתנהגויות שלי, שלא אהבתי, אבל שקודם לכן חשבתי שהן תכונות מולדות ולא ניתנות לשינוי הן בעצם רק תוצאה של תהליך שלילי שעבר עלי במשך השנים. הראתה לי שאפשר אחרת ושיש בי עוצמות רבות שלא הכרתי קודם. האמנת בי וגרמת לי להאמין בעצמי. הוצאת ממני דברים שלא האמנתי שאצליח לשתף בהם אדם אחר ועזרת לי לגלות בעצמי דברים שלא ידעתי קודם שהם קיימים. בעזרתם חשפתי את האמת שלי התחלתי להאמין בה ובמה שטוב בשבילי. הייתי קצת פסימי בהתחלה אבל השיטה שלך והעבודה המשותפת שלנו עבדו, ההרגשה וההתנהגות שלי השתנו בצורה אמיתית וחיובית. השינוי הזה הוא השינוי האמיתי והמשמעותי הראשון שאני עושה אחרי שנים מתסכלות של הרגשות רעות וחוסר הבנה לגבי המקור של הבעיות שלי. זה אולי נשמע קצת מוגזם אבל אני באמת מרגיש שהמפגש והעבודה איתך הצילה אותי והחזירה לי את החיים. אני מרגיש טוב, מאושר, חזק ובטוח בעצמי וביכולות שלי, הרגשות שהיו זרות לי לפני שנפגשנו. עשיתי משהו שלא הייתי מאמין שאעשה, לפני שנה ולפני שלושה חודשים עזבתי את הדירה, לקחתי חופשה ללא תשלום מהעבודה, אמרתי שלום למשפחה ולחברים ונסעתי לטייל לבד לחצי שנה. אני כותב לך באמצע הטיול הזה שבשבילי הוא הרבה יותר מעוד טיול, זה מסע להכיר את עצמי ולהחזיר לעצמי חלק מהזמן שאיבדתי עד עכשיו. המסע הזה ועצם ההחלטה לצאת עליו הם בשבילי הוכחה לשינוי העמוק והאמיתי שחל בי ואחרי התחלה לא פשוטה הוא מסתמן כהצלחה אדירה ! אין לי מספיק מילים להביע את התודה שאני חב לך"
הקודם
הבא

יצירת קשר

המפגשים מתקיימים און ליין, באמצעות שיחות זום.
לכל שאלה או בקשה אחרת אנא מלאו את הטופס הבא ואחזור אליכם בהקדם האפשרי.

יודגש שכל תוכן שיכתב בדף הפניה מוגן תחת חובת הסודיות של יחסי מטפל – מטופל ויקרא אך ורק על ידי, אסף לב